Vánoční župní přebor v karate 2017 ve Vysokém Mýtě

Oddíl Moderního Sportovního Karate Sokol Vysoké Mýto z pověření České Obce Sokolské uspořádal Vánoční župní přebor v KARATE. Akce proběhla v sobotu 16. prosince 2017 v T.J. SOKOL Vysoké Mýto. Přeboru župy Pippichovy se aktivně zúčastnilo téměř 70 karatistů z Pardubic, Šumperka, Poličky a samozřejmě z Vysokého Mýta.
Turnaj byl primárně určen pro začínající karatisty a nejmenší děti z přípravek od 12. kyu, kteří ještě nemohu startovat na standardních turnajích pořádaných MSKA-CZ a dále i pro žluté a oranžové pasy.
Proto nás nepřekvapilo, že do formy Primy nastoupilo 28 závodníků a do mládežnických kategorií sparingových bojů se přihlásilo 26 odhodlaných bojovníků a bojovnic. Turnaj začal cvičením forem od formy Contra Set až po nejjednodušší formu Primu. Dále pak pokračoval turnaj boji.
I zde vysokomýtští karatisté ukázali svůj velký potenciál.

Na závěr turnaje patron a organizátor akce, Čipera Martin (I. Dan) a zástupce vedoucího vysokomýtského oddílu František Starý (1. kyu), zhodnotili průběh turnaje a ocenili úspěšné karatisty diplomy a hodnotnými cenami a úspěšné děti z MSKA přípravek byly odměněny vyššími proužky

Vojtěch Sládek9. - 13. místo

Vysokomýtští karatisté prokázali svoji sílu a s drtivým náskokem obsadili na Vánočním župním přeboru karate 2017 první místo se ziskem 115 bodů. Druhý oddíl karatistů z Poličky si vybojoval 57 bodů a třetí oddíl ze Šumperka získal 37 bodů.
Na závěr turnaje byl vyhodnocen nejúspěšnější karatista sokolského přeboru východočeské Župy Pippichovy v kategorii dospělých a mládeže. Přeborníkem karate pro rok 2017 byl mezi dospělými vyhlášen vysokomýtský Martin Čipera, I. Dan, který se umístil na prvním místě v nejvyšší formě Contra Set a na prvním místě v kategorii sportovního boje mužů absolutních nad 35 let. Přeborníkem karate v kategorii mládež byla pro rok 2017 vyhlášena Hana Štrumfová, 6. kyu, která se umístila na prvním místě ve formě Tertia Set a na prvním místě v kategorii bojů žen absolutních.

Všem úspěšným karatistům gratulujeme a přejeme jim další skvělé výsledky.