Běh republiky 2023

Oslavit vznik naší země 28.října pohybem se rozhodlo ve Vysokém Mýtě více než 65 sportovních nadšenců, kteří se zúčastnili sokolského Běhu republiky.

Tento závod se konal již podruhé v našem městě a byl rozdělen do 3 kategorií (10, 5 a 1 km). Přilákal nejen místní, ale také běžce z jiných koutů republiky, a to jak čtyřleté, tak i starší ročníky. Dopolední deštivé počasí se umoudřilo a při startu ve 14 hodin na závodníky již svítilo podzimní slunce, které je provázelo téměř celým závodem. Po závodě čekala na sportovce v cíli originální medaile, malé sladké občerstvení a teplý čaj.

Vítězové v každé kategorii si odnesli drobné dárky. Ke skvělé atmosféře běhu přispěli i členové Dobroběhu, kteří se ve velkém počtu závodu zúčastnili a zvládli celou trasu s vlajkou v ruce.

Všem závodníkům děkujeme a těšíme se na další ročníky.