Christmas Cup Karate Vysoké Mýto 2023 – župní přebor karate župy Pippichovy

Oddíl Karate Vysoké Mýto a oddíl Bojové Sporty Vysoké Mýto uspořádal o posledním prodlouženém předvánočním víkendu (14. až 16. prosince) tradiční vánoční župní přebor karate východočeské župy Pippichovy – Christmas Cup Karate Vysoké Mýto 2023. Přebor organizačně připravil předseda vysokomýtských oddílů, patron turnaje Martin Čipera – III. Dan. Akce proběhla v sokolovně T.J. SOKOL Vysoké Mýto. Přeboru se aktivně zúčastnilo více jak 100 karatistů z oddílu MSK Sokol Pardubice, MSK Polička, MSK Sokol I Praha Smíchov, MSK Šumperk, MSK Krmelín, MSK Znojmo, MSK Zábřeh na Moravě a samozřejmě z pořádajících oddílů: Karate Vysoké Mýto (MSK) a Bojové Sporty Vysoké Mýto.
Turnaj byl primárně určen pro začínající karatisty a nejmenší členy z dětských přípravek od 12. kyu, kteří ještě nemohou startovat na standardních turnajích pořádaných MSKA-CZ a dále i pro členy základního programu MSK.
V první části přeboru, ve čtvrtek 14.12.2023 se uskutečnili eliminační, kvalifikační soutěže, především nejmladší dětské přípravky.

Druhá část přeboru, sobotní turnaj začal cvičením forem. Nejprve jsme soutěžili v nejvyšší formě Contra Set Open a hnědé a modré pasy ve formě Quinta Set Open. Modré pasy ve formě Quarta Set, zelené pasy ve formě Tertia Set Open, oranžové pasy ve formě Secunda Set a žluté a bílé pasy ve formě Prima.

Lukáš Slavík 10. místo

Přebor pokračoval formami určenými pro nejmenší karatisty z Dětských Přípravek (DP) – dětskými formami Toth Prima a pro pokročilejší formami Toth Tertia Set.
Následovalo vyhlášení výsledků dětské formy a ocenění medailových umístění. Následně byly uděleny patronem turnaje vyšší technické stupně dětské přípravky. Přebor pokračoval boji.

Kryštof Nemčovský 10. až 11. místo

Bojovníci oddílu Karate Vysoké Mýto prokázali svoji sílu, a po letošním vítězství v LIZE Emeskai-CZ 2023, obsadili první místo se ziskem 73 bodů i na tomto Christmas Cup Karate Vysoké Mýto 2023. Pohár za první místo za kategorii oddíl převzal předseda oddílu Martin Čipera – III. Dan.
Skvělé druhé místo vybojovali karatisté oddílu Bojové Sporty Vysoké Mýto (62 bodů), ocenění převzal zástupce předsedy oddílu Bojové Sporty Vysoké Mýto – Daniel Čipera, 7. kyu. Třetí místo obsadili bojovníci z oddílu MSK Šumperk (31 bodů), ocenění převzal předseda oddílu MSK Šumperk –
David Staněk, 1. kyu.

Na závěr turnaje organizátor a patron přeboru, předseda obou pořádajících vysokomýtských oddílů,
Martin Čipera – III. Dan, zhodnotil průběh turnaje a ocenil úspěšné karatisty poháry, medailemi, diplomy a hodnotnými cenami a úspěšné děti z MSKA přípravek byly odměněny i vyššími proužky.

Všem úspěšným karatistům gratulujeme a přejeme jim další skvělé výsledky.