Vánoční župní přebor v karate 2018 ve Vysokém Mýtě

Všestrannost – sport pro všechny

všestrannostSokolské cvičení bylo a je určeno všem, kteří mají radost z pohybu. Rozvíjí pohybové schopnosti – rychlost, sílu, obratnost a vytrvalost, učí cvičence vítězit i prohrávat, nevzdávat se při neúspěchu, nebát se. Neusilujeme o maximální sportovní výkon, ale cvičíme pro kondici, zdraví, zábavu, potěšení, prožitek. Už tě nebaví sedět u televize nebo počítače? Pojď si s námi zacvičit do sokola!

Sportovní gymnastika

Pro všechny dívky a kluky, které baví cvičit na gymnastickém nářadí, dělat výmyky a veletoče nebo posilovat s vlastním tělem máme každý den odpolední trénink v gymnastickém sále sokolovny. Prostna, trampolíny, hrazda, kladina, kůň, koza, bradla.. to vše posílí a protáhne tělíčko pod odborným dohledem trenérek Ivety Navrátilové a Věry Veselé. Naše závodnice a závodníci se s úspěchem účastní mnoha závodů.

Basketbal

holaholaNa sklonku 19.století, vznikl Spolek pro pěstování her mládeže ve Vysokém Mýtě, jehož zakladatelem (1891) byl učitel Jaroslav Karásek, a tak se dostal basket do Vysokého Mýta. V současnosti má oddíl 4 družstva – dorostence, dorostenky, muže a starou gardu. O sportovní růst členů se stará pět trenérů, oddíl má dva rozhodčí. Naši odchovanci jsou členy reprezentace ČR: Milan Jaroš – muži do 20 let, Jiří Jelínek – universiádní tým mužů a Přemysl Richtr v nominaci hráčů do 16 let.

Karate

Tradiční bojové umění získává velkou popularitu jako soutěžní sport, který zdůrazňuje mentální kázeň stejně tak jako fyzické schopnosti. Jeho zvládnutí se stává nejen vysoce účinným prostředkem sebeobrany beze zbraně, ale také vzrušujícím, vyzývajícím sportem, uspokojujícím nadšence v celém světě. Pod vedením zkušených trenérů oddílu MSKA Vysoké Mýto se můžeš karate věnovat i Ty.