Tábor parkouru v Dolní Čermné

Náš první letní tábor zaměřený na parkour a akrobacii byl zahájen 20. července 2019, přesně v den mých dvacátých narozenin. Uskutečnění této týdenní akce předcházelo spoustu zařizování, od zajištění areálu po zapsání spolku. Během těchto těžkých chvil jsme dokonce uvažovali nad tím, že tábor pořádat letos ještě nebudeme, ale díky skvělé týmové spolupráci a také díky pomoci Jaroslava Rázka se zapsáním spolku, Lenky Fikejzové se zajištěním areálu a rodině Sejkorových s navržením a stavbou parkourových překážek jsme vše zvládli a tábor se konal.

Z mého pohledu coby instruktora to byl nejlepší tábor, kterého jsem se kdy účastnil. K této skvělé atmosféře dopomohl skvělý tým lidí, který se podílel na organizaci samotného pobytu, chutné jídlo z místní jídelny areálu AZAS, a hlavně samotní účastníci campu, kteří byli velmi talentovaní a až na pár vzácných výjimek, jak to koneckonců bývá vždy, také velmi hodní a poslušní. Týden uplynul jako voda a poslední den jsme pořádali soutěže ve dvou disciplínách. První byla soutěž na čas, kdy museli závodníci proběhnout danou dráhu co nejrychleji. Ve druhé se poté soutěžilo ve stylu, v této disciplíně šlo o to ukázat co vše závodních umí nebo co se naučil za týden na campu. Všichni soutěžící nás mile překvapili výsledky a potěšili, že soutěž brali v kamarádském duchu a navzájem se podporovali. Poslední večer proběhla také diskotéka, kterou si užili nejen účastníci, ale také všichni vedoucí.